Saspiestais brūnais naudas maks uz baltā fona

4 LEGĀLAS METODES, KĀ JUMS IETAUPĪT UZŅĒMUMA IENĀKUMU NODOKLI

Mūsdienās VID darbiniekiem atpazīt nelikumīgās nodokļu samazināšanas metodes ar fiktīvu darījumu palīdzību vairs nesagādā īpašas grūtības. Taču uzņēmēju vēlme samazināt valsts budžetā maksājamās summas nemazinās, tāpēc grāmatvedībai tiek izvirzīts uzdevums piemeklēt legālus risinājumus. No 2018.gada 1. janvāra principiāli mainījās uzņēmuma ienākuma nodokļa sistēma Latvijā – Uzņēmuma ienākuma nodoklis vairs nav automātiski jāmaksā no Jūsu finanšu rezultāta. Tas ir vēl ļoti sarežģīti jākoriģē gan uz augšu, gan leju, nosakot apliekamo ienākumu, un papildus vēl jānomaksā likumā noteiktos avansa maksājumus. Un tas nebūt nenozīmē, ka Uzņēmuma ienākuma nodoklis vairs vispār neeksistē… Lai Uzņēmuma ienākuma nodokli nesamaksātu lieki, izskatīsim 5 pilnīgi likumīgas metodes Jūsu uzņēmuma peļņas nodokļa samazināšanai:

#1 Restorānu apmeklējumi darījumu vakariņās vai kolektīva saliedēšanas pasākumi

Pilnīgi droši Jūs drīkstat doties darījumu vakariņās vai rīkot kolektīvam Ziemassvētku ballīti, attiecinot izmaksas uz saimnieciskajiem izdevumiem. Vienīgais – sekojiet līdzi, lai šie izdevumi nepārsniegtu 5% no iepriekšējā perioda taksācijas algu fonda.

#2 Dārga un laba auto iegāde

Dārga auto iegāde ikvienam pierādīs Jūsu biznesa panākumus, taču, lai tā iegādes brīdī no summas nenomaksātu uzreiz 25% Uzņēmuma ienākuma nodokli, sekojiet, lai iegādes summa nepārsniegtu 50 tūkstošus eiro plus PVN! Varbūt risinājums ir pavisam mazlietota auto iegādi no Štutgartes? Uz dzīvi taču ir jāskatās caur mērķi, vai ne!

#3 Naudas atgūšana no parādniekiem (debitoriem)

Maksāšanas disciplīna Latvijas biznesa pasaulē pēckrīzes periodā ir pavāja, un likumdevējs to ir jau paredzējis. Ja ar debitora parāda iekasēšanu nevedas, vislabāk šo situāciju neielaist, bet laicīgi sākt ar debitoru strādāt, lai tas norēķinus veiktu savlaicīgi, kaut pa daļām. Ja tomēr tā nenotiek, likumdevējs ir paredzējis 3 gadus naudas atgūšanai. Ja neizdosies atgūt parādu, būs jāmaksā Uzņēmuma ienākuma nodoklis 25% apmērā, jo apliekamo ienākumu palielina par bezcerīgo parādu summām…

#4 Aizdevumi saistītām personām

Iepriekš ļoti populāri bija aizdot līdzekļus saistītām personām, pat bez procentiem un uz ļoti ilgu laiku. Pašlaik tas ir iespējams tikai īstermiņā – līdz vienam gadam, pretējā gadījumā šī izmaksa tiks pielīdzināta dividenžu izmaksai un tiks aplikta ar Uzņēmumu ienākuma nodokli 25% apmērā. Labāk atdodiet naudu un aizņemieties vēlreiz! Lai viss iecerētais izdodas! P.S. Bet nākamajā reizē Jums izstāstīšu, kāpēc nav pārāk laba doma uzticēt grāmatvedību savai radiniecei. Bija tāds gadījums…
Piesakoties pakalpojumam mājas lapā, Jūs saņemsiet bezmaksas risinājumu grāmatvedības datu pārnešanai, lai ērtāk uzsāktu sadarbību ar mums. Kā arī 2 stundu bezmaksas konsultāciju kā uzlabot Jūsu saimniecisko darbību!

Comments are closed.