InvestorsSIA_censorship-limitations-freedom-of-expression-restricted-39584

VID uzliek nodrošinājumu – ierasta prakse, jeb ārkārtas situācija!?

Samērā regulāri no esošajiem un potenciālajiem klientiem – saņemam jautājumus, vai VID nav rīkojies prettiesiski, kad sākoties nodokļu auditam ir klientam ir uzlikti nodrošinājuma līdzekļi?

No LR normatīvajos aktos noteiktā, kurās regulēti jautājumi par izpildes nodrošinājuma līdzekļu piemērošanu, izriet, ka primāri par izpildes nodrošinājuma nepieciešamību nodokļu administrācija lemj, sagaidot kontroles pasākuma rezultātus (piemēram, lēmumu par audita rezultātiem).

Īpašos apstākļus, kad nodokļu administrācija konstatē, ka nodokļu maksātājs veic prettiesiskās darbības ar mērķi izvairīties no nokavēto nodokļu maksājumu samaksas (piemēram, atsavina, nobēdzina vai slēpj savu mantu) vai darbības, kuru rezultātā varētu kļūt neiespējami izpildīt VID gala lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā, nodokļu administrācija var piemērot nodrošinājuma līdzekļus arī pirms lēmuma pieņemšanas par pārbaudes rezultātiem. Tiesu prakse augstākā Senāta līmenī, gan norāda, ka VID amatpersonas lēmumu par prasības nodrošināšanu pirms audita lēmuma var pieņemt tikai tad, ja vienlaikus pastāv visi savstarpēji saistītie priekšnoteikumi, proti:

• VID ieguvis attiecīgus pierādījumus par iepriekš minēto;

• Šie pierādījumi apliecina nodokļu maksātāja apzinātas, tīšas darbības, kas liecina par vadības (valdes) negodprātību

• Šīs darbības var novest pie nodokļu parādu piedziņas neiespējamības.

Aicinām Jūs, ja nonākat situācijā, kad pret Jūsu vadīto sabiedrību VID ir uzsācis nodokļu kontroles pasākumus, aprunāties ar savu grāmatvedi! Ja, jums nav sava grāmatveža vai nepieciešams ikdienas atbalsts, vai arī šāda konsultācija un pilna cikla finanšu grāmatvedības kārtošanā, esat šos vai citus ar grāmatvedības jautājumiem saistītus jautājumus aizņemtības dēļ palaidis garām, un tas Jums ir svarīgi, droši sazinieties ar mums, tepat mājas lapā un saņemiet izdevīgus nosacījumus sadarbības uzsākšanai ar mūsu grāmatvedības biroju.

Mūsu komanda steigs Jums palīgā!

Piesakoties pakalpojumam mājas lapā, Jūs saņemsiet bezmaksas risinājumu grāmatvedības datu pārnešanai, lai ērtāk uzsāktu sadarbību ar mums. Kā arī 2 stundu bezmaksas konsultāciju kā uzlabot Jūsu saimniecisko darbību!

Comments are closed.