Bloķēts konts: ko darīt?

Daudz ticis rakstīts par gadījumiem, kad ar tiesu izpildītāja rīkojumu tiek bloķēts bankas konts privātpersonām, taču sakarā ar dažādiem pārkāpumiem vai pat pirms šķietami aizdomīgiem darījumiem var tikt bloķēts arī uzņēmuma konts.

Piemēram, ja neesat laikus nomaksājuši nodokļus, VID var nodrošināties ar Jūsu konta bloķēšanu ienākošo summu paturēšanai, nosūtot bankai inkaso uzdevumu konkrētas nenomaksātās nodokļu summas apmērā.

Pret Jums var tikt vērsta piedziņa no zvērinātiem tiesu izpildītājiem, kā rezultātā var tikt bloķēts konts ienākošo summu vai konta atlikuma paturēšanai.

Tikmēr uzņēmumam nav nekādu iespēju veikt savus ikdienas pārskaitījumus. Nav arī iespējams atvērt jaunu kontu citās Latvijas bankās.

Pavisam noteikti īslaicīgi problēmas var risināt, atverot kontu citās valstīs, vēlams gan Eiropas Ekonomiskajā zonā, bet pamatproblēmas būs jārisina jebkurā gadījumā.


Cita lieta, ja kontu bez paskaidrojumiem slēdz pati banka.

Pēc mūsu pieredzes, nav īsti jēgas prasīt paskaidrojumus vai lūgties, jo ir taču vēl tik daudz citu banku – gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs!

Bankas cenšas “atkratīties” no vismazākajām aizdomām, jo ko gan citu darīt, esot zem FKTK lupas? Tā nu banķieri pie mums lēnām pārtop par nodokļu inspektoriem.

Kādi gadījumi bankām šķiet riskanti? Kad Jūsu uzņēmums izskatās pēc aizveramas “čaulas firmas”?


#1 Nav nodokļu maksājumu

Ar apgrozījumu salīdzinoši niecīga daļa tiek samaksāta nodokļos vai tādi netiek caur banku maksāti vispār.

Lai izvairītos no aizdomām, iesakām bankai iesniegt līgumus ar sadarbības partneriem.


#2 Nav ar administratīvajiem izdevumiem saistītu pārskaitījumu

Iesakām īres maksu, sakaru un komunālos izdevumus pārskaitīt caur to pašu kontu, caur kuru iet Jūsu reālās darbības miljoni.


#3 Lielu naudas summu izņemšana skaidrā naudā

Tas izskatās pēc dalības naudas atmazgāšanas shēmā, jo sevišķi tad, ja tiek izņemta uzreiz visa tikko ienākusī summa.

Iesakām norēķinus veikt ar pārskaitījumiem vai maksājumu kartēm.


#4 Minimālās algas

Tiek izmaksātas algas valsts noteiktajā minimālajā apmērā vai pat vēl mazāk

Ja Jums ir kāds pamatots iemesls šādai algai, jau iepriekš brīdiniet atbildīgo bankas darbinieku.


#5 Šaubīgi sadarbības partneri

Bankām ir savi fiktīvo uzņēmumu un to valdes locekļu “melnie saraksti”. Pavisam droši būs, ja konsultēsieties ar savu banku par nākamā sadarbības partnera reputāciju bankas aprindās.


#6 Pēkšņs lielas summas pārskaitījums

Mūsu praksē bija gadījums, kad viena no Latvijas bankām 9 mēnešus iesaldēja klienta par nekustamo īpašumu saņemto pusmiljonu. Tas vēlāk tika atbloķēts. Protams, bez paskaidrojumiem.

Tāpēc iesakām pirms neraksturīgi liela pārskaitījuma konsultēties ar savu banku.

Piemēram, kādai Latvijas firmai kontā ienāca nauda no ASV Delaveras štata rezidenta aptuveni 5 miljonu eiro apmērā kā priekšapmaksa par kārtējo pasūtījumu, taču banka par to netika pabrīdināta. Tā nu nauda tika iesaldēta uz 11 mēnešiem bez jebkādiem paskaidrojumiem. Skaidrs, ka uzņēmums pa to laiku kļuva maksātnespējīgs…

Tāpēc vēlreiz – pabrīdiniet taču savu banku un iesniedziet savlaicīgi naudas izcelsmi pamatojošus dokumentus!P.S. Bet jau nākamajā reizē ar praktiskiem piemēriem izskatīsim, kurš nodoklis Jums ir saimnieciski izdevīgāks: UIN vai MUN!Ar cieņu,
Māris Biernis
sertificēts auditors, profesionāls grāmatvedis kopš 1997.gada
SIA “Investors” vadītājs

Par mums

Mēs, 'SIA Investors', esam viena no Latvijas vadošajām grāmatvedības ārpakalpojumu kompānijām, kam jau 20 gadus uzticas vairāk kā simts klientu – gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmumi.

Iespējams, ka klienti mūs izvēlas stabilitātes dēļ. Bet var gadīties, ka dēļ procesu automatizācijas vai arī tāpēc, ka pie mums vienuviet var saņemt arī revidenta un jurista ieteikumus, nepārmaksājot lieki.

Pateicoties mūsu unikālajai sistēmai M-Files, ikviens klients savam grāmatvedības dokumentu digitālajam arhīvam var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Bet vai zinājāt par tādu starptautiski atzītu grāmatvežu asociāciju kā ACCA?

Dalība šajā asociācijā var tikt iegūta vien pēc vairāku gadu apmācības un vismaz 12 profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas – tā ir sava veida MBA programma. Šobrīd ACCA kvalifikācija ir atzīta lielākajā daļā Eiropas valstu un pielīdzināta visaugstākajam grāmatvežu kvalifikācijas līmenim.

Kāpēc to pieminu? Jūsu padevīgais kalps Māris Biernis ir šās starptautiskās asociācijas ilggadīgs biedrs...

Draudzēsimies. Iespējams, arī Jūsu biznesā var noderēt mūsu pieredze un zināšanas!

1.mēnesis būs (gandrīz) par brīvu!

Piesakieties 14 dienu izmēģinājumam jau tūlīt un papildus

saņemiet pirmo apkalpošanas mēnesi ar 90% atlaidi!

Kur atrodamies

SIA "Investors"

Brīvības iela 85, Rīga, LV-1001

Tel. 29444881

info@investors.lv

×

Noformēt pieteikumu

Atvainojiet, nezinu, kas notika. Mēģiniet vēlāk :(