Kāpēc nevar uzticēt grāmatvedību savai radiniecei

#1 Ētikas standarti

Jūsu grāmatvede par Jums zina, iespējams, pat pārāk daudz… Ja ļoti paveicas, cilvēks, kurš izvēlēts tuvu attiecību dēļ, atbilst augstajiem grāmatveža profesionālajiem un ētikas standartiem. Ja nu tomēr ne?

Vai Jūsu biznesa komercnoslēpumi paliks Jūsu birojā? Bet varbūt par tiem jau drīzumā zinās ikviens interesents?


#2 Nolaidība

Firmas “Z.” īpašnieks bauda dzīvi ar pārliecību, ka radiniece, kura firmas grāmatveža amatā ir jau 20 gadus, ar darbiem jau tiek galā vienkārši perfekti, līdz kamēr kādu dienu piesakās ciemos VID audits…

Ko nu? Jau nākošajā dienā grāmatvede iesniedz atlūgumu, un uzņēmējs steidzami meklē palīdzību pie profesionāļiem: “Glābiet, man ir tikai 3 dienas laika!”

Izrādās, grāmatvedība nu nemaz nav kārtota atbilstoši normatīvajiem aktiem… Šefam draud nopietnas nepatikšanas, taču kādu atbildību viņš var prasīt?


#3 Piesavināšanās risks

Pārtikas vairumtirgotājs “L.”, pilnībā uzticoties sievas māsai, nodod viņas rīcībā savu bankas kalkulatoru un uztic veikt firmas ikdienas bankas maksājumus. Tad kādu dienu viņš saņem zvanu no viena, otra, trešā darījumu partnera – maksājumi viņiem tiekot iekavēti vai ir veikti nepilnā apmērā nelielās summās…

Saimnieks, daudz nedomājot, veic piemaksu šiem zvanītājiem un tādējādi nemaz nesaprot, ka veicina, tā sakot, sava uzņēmuma līdzekļu nesankcionētu ieplūšanu grāmatvedes personīgajā kabatā…


#4 Disciplīnas neievērošana

Ja tuvā un mīļā grāmatvede regulāri darbā ierodas ar lielu nokavēšanos, bet dodas prom krietni pirms darba laika beigām, pusdienojot vismaz divas stundas darba laikā – nu, ko gan var viņai aizrādīt, lai nesabojātu attiecības? Pat ne to, ka atskaites VID tiek iesniegtas ar dienas līdz divu nokavēšanos…


#5 Konfidencialitātes trūkums

Tiekoties ar piegādātāju biznesa sarunās, restorānu tīkla īpašnieks pēkšņi saprot, ka tas par viņa uzņēmumā notiekošajiem procesiem zina labāk par viņu. Izrādās, viņa madāma ir pabijusi kopīgā ceļojumā ar grāmatvedi no tās otras firmas, turklāt piegādātājs viņai šo ceļojumu ir apmaksājis… Kas tad viņai - radinieks jau neko neteiks!
Kā gan ietekmēt šādus procesus?


#6 Vienaldzība

Kā jau ierasts, valdība ik gadus 28.decembrī sagādā kārtējo “pārsteigumu”, pieņem jaunus grozījumus nodokļu likumdošanā, bet meitenei tāpat labi – viņa aktuālos nodokļu seminārus neapmeklē, jo tur taču ir garlaicīgi. Kā gan lai uzņēmējs spēj ietekmēt viņas (ne)izglītošanos, ja ir zināmā mērā atkarīgs no šās meitenes tēva?


P.S. Nākamajā vēstulē Jūs uzzināsiet, ko darīt, ja direktors tiek izsaukts paskaidrojumu sniegšanai uz VID. Tiekamies internetā!


Ar cieņu,
Māris Biernis
sertificēts auditors, profesionāls grāmatvedis kopš 1997.gada
SIA “Investors” vadītājs

Par mums

Mēs, 'SIA Investors', esam viena no Latvijas vadošajām grāmatvedības ārpakalpojumu kompānijām, kam jau 20 gadus uzticas vairāk kā simts klientu – gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmumi.

Iespējams, ka klienti mūs izvēlas stabilitātes dēļ. Bet var gadīties, ka dēļ procesu automatizācijas vai arī tāpēc, ka pie mums vienuviet var saņemt arī revidenta un jurista ieteikumus, nepārmaksājot lieki.

Pateicoties mūsu unikālajai sistēmai M-Files, ikviens klients savam grāmatvedības dokumentu digitālajam arhīvam var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Bet vai zinājāt par tādu starptautiski atzītu grāmatvežu asociāciju kā ACCA?

Dalība šajā asociācijā var tikt iegūta vien pēc vairāku gadu apmācības un vismaz 12 profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas – tā ir sava veida MBA programma. Šobrīd ACCA kvalifikācija ir atzīta lielākajā daļā Eiropas valstu un pielīdzināta visaugstākajam grāmatvežu kvalifikācijas līmenim.

Kāpēc to pieminu? Jūsu padevīgais kalps Māris Biernis ir šās starptautiskās asociācijas ilggadīgs biedrs...

Draudzēsimies. Iespējams, arī Jūsu biznesā var noderēt mūsu pieredze un zināšanas!

1.mēnesis būs (gandrīz) par brīvu!

Piesakieties 14 dienu izmēģinājumam jau tūlīt un papildus

saņemiet pirmo apkalpošanas mēnesi ar 90% atlaidi!

Kur atrodamies

SIA "Investors"

Brīvības iela 85, Rīga, LV-1001

Tel. 29444881

info@investors.lv

×

Noformēt pieteikumu

Atvainojiet, nezinu, kas notika. Mēģiniet vēlāk :(