Kā darba ņēmējam nekļūt par nodokļa parādnieku

Sešas lietas, kas svarīgas ikvienam darba ņēmējam - vai esat uzņēmējs, vai ierēdnis, vai skolotājs… Ja nesekosiet tām līdzi - iespējams, kļūsiet valstij par nodokļa parādnieku!#1
Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varat apskatīt prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, kā arī varat atrast par konkrēto cilvēku samaksāto Iedzīvotāju ienākuma nodokli un sociālās iemaksas pa mēnešiem.


#2
Informācija par fiziskās personas kalendārā gada ienākumiem ir atrodama EDS sadaļā “Izziņas”, izvēloties opciju “Sagatavot jaunu izziņu” / “Izziņa par fiziskās personas ienākumiem” un norādot gadu, par kuru ir nepieciešama informācija.

Varat jautāt padomu savam grāmatvedim, bet, objektīvi vērtējot, darba devēja grāmatvedis ne vienmēr zinās visu ienākumu apmēru, kāds bija fiziskai personai gada laikā, jo varētu jau būt vairāki ienākumu avoti.


#3
Atbilstoši noteiktajai kārtībai, VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums mums katram par kalendāra gadu tiek aprēķināts divreiz - pirmstaksācijas gada decembrī un aktuālā gadā jūlijā. Attiecīgi jūlijā veiktajā aprēķinā tiek nodrošināts arī neapliekamā minimuma pārrēķins, kas atbilst aktuālai fiziskās personas situācijai.


#4
Sākot ar 2018.gada 1.oktobri, VID nodrošina fizisko personu ienākumu aprēķinu un, konstatējot sliekšņa pārsniegumu, automātiski veic atzīmi par neapliekamā minimuma nepiemērošanu līdz kalendāra gada 31.decembrim.


#5
EDS-ā jaunieviestās funkcionalitātes mērķis ir nodrošināt iespēju jebkuram no mums kā nodokļu maksātājiem pašiem veikt atzīmi par neapliekamā minimuma nepiemērošanu, ja ienākumi jau sasnieguši vai nākotnē sasniegs to apmēru, virs kura nepiemēro gada diferencēto neapliekamo minimumu, tas ir, 2018.gadā – 12 tūkst. eiro.

#6
Ja ir zināms, ka ikmēneša ienākumi kalendāra gada laikā pārsniegs 1000 eiro, tad jebkuram no mums pašam ir ieteicams veikt atzīmi VID EDS sistēmā par neapliekamā minimuma nepiemērošanu, lai nākotnē neveidotos nodokļa parāds. Galvenais princips, ko atcerēties - jo mazāks ir ienākums, jo lielāks tiek piemērots neapliekamais minimums!


P.S. Nākamajā reizē - atkal kas Jums noderīgs. Bet tagad - aicinu Jūs aizpildīt anketu, lai mēs beidzot varētu aprunāties par Jūsu uzņēmuma situāciju un iespējamiem riskiem no grāmatvedības viedokļa! Anketa atrodama šeit.Ar cieņu,
Māris Biernis
sertificēts auditors, profesionāls grāmatvedis kopš 1997.gada
SIA “Investors” vadītājs

Par mums

Mēs, 'SIA Investors', esam viena no Latvijas vadošajām grāmatvedības ārpakalpojumu kompānijām, kam jau 20 gadus uzticas vairāk kā simts klientu – gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmumi.

Iespējams, ka klienti mūs izvēlas stabilitātes dēļ. Bet var gadīties, ka dēļ procesu automatizācijas vai arī tāpēc, ka pie mums vienuviet var saņemt arī revidenta un jurista ieteikumus, nepārmaksājot lieki.

Pateicoties mūsu unikālajai sistēmai M-Files, ikviens klients savam grāmatvedības dokumentu digitālajam arhīvam var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Bet vai zinājāt par tādu starptautiski atzītu grāmatvežu asociāciju kā ACCA?

Dalība šajā asociācijā var tikt iegūta vien pēc vairāku gadu apmācības un vismaz 12 profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas – tā ir sava veida MBA programma. Šobrīd ACCA kvalifikācija ir atzīta lielākajā daļā Eiropas valstu un pielīdzināta visaugstākajam grāmatvežu kvalifikācijas līmenim.

Kāpēc to pieminu? Jūsu padevīgais kalps Māris Biernis ir šās starptautiskās asociācijas ilggadīgs biedrs...

Draudzēsimies. Iespējams, arī Jūsu biznesā var noderēt mūsu pieredze un zināšanas!

1.mēnesis būs (gandrīz) par brīvu!

Piesakieties 14 dienu izmēģinājumam jau tūlīt un papildus

saņemiet pirmo apkalpošanas mēnesi ar 90% atlaidi!

Kur atrodamies

SIA "Investors"

Brīvības iela 85, Rīga, LV-1001

Tel. 29444881

info@investors.lv

×

Noformēt pieteikumu

Atvainojiet, nezinu, kas notika. Mēģiniet vēlāk :(