Aizdevums uzņēmuma īpašniekam: labāk ar procentiem vai bez?

Kā no nodokļu aprēķina viedokļa visnesāpīgāk noformēt aizdevumu uzņēmuma saimniekam?

Var šķist savādi, taču noformēt aizdevumu ar 0% likmi ir mazāk izdevīgi nekā uz procentiem, lielākiem par nulli. Kā tad tā?

Lieta tāda, ka par bezprocentu kredītu no uzņēmuma saskaņā ar likumdošanu nu ir jāmaksā ienākuma nodoklis.

Viena lieta gan ir aprēķināt aizdevuma procentus, pavisam cita – tos arī patiešām samaksāt. Šeit nu vēlams Aizdevuma līgumu noformēt tā, lai procentus būtu jāsamaksā brīdī, kad viss aizdevums tiek atdots.

Jāatceras, ka darījumos ar saistītām personām pastāv būtiski ierobežojumi šādai termiņu pagarināšanai – aizdevums, kas izsniegts 2018.gadā, nedrīkst būt ilgāks par 12 mēnešiem, un to vislabāk būtu atdot gada beigās, lai izsniegtu no jauna nākamā gada sākumā – praktiski veidojot tādu kā kredītlīniju. Ja šis princips netiek ievērots, tad veidosies tā sauktās “dividendēm pielīdzinātās izmaksas” un no aizdevuma summas būs jāsamaksā Uzņēmuma ienākuma nodoklis.


P.S. Nākošajā reizē noskaidrosim, kā būtu vēlams veidot sadarbību ar VID tā audita laikā.Ar cieņu,
Māris Biernis
sertificēts auditors, profesionāls grāmatvedis kopš 1997.gada
SIA “Investors” vadītājs

Par mums

Mēs, 'SIA Investors', esam viena no Latvijas vadošajām grāmatvedības ārpakalpojumu kompānijām, kam jau 20 gadus uzticas vairāk kā simts klientu – gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmumi.

Iespējams, ka klienti mūs izvēlas stabilitātes dēļ. Bet var gadīties, ka dēļ procesu automatizācijas vai arī tāpēc, ka pie mums vienuviet var saņemt arī revidenta un jurista ieteikumus, nepārmaksājot lieki.

Pateicoties mūsu unikālajai sistēmai M-Files, ikviens klients savam grāmatvedības dokumentu digitālajam arhīvam var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Bet vai zinājāt par tādu starptautiski atzītu grāmatvežu asociāciju kā ACCA?

Dalība šajā asociācijā var tikt iegūta vien pēc vairāku gadu apmācības un vismaz 12 profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas – tā ir sava veida MBA programma. Šobrīd ACCA kvalifikācija ir atzīta lielākajā daļā Eiropas valstu un pielīdzināta visaugstākajam grāmatvežu kvalifikācijas līmenim.

Kāpēc to pieminu? Jūsu padevīgais kalps Māris Biernis ir šās starptautiskās asociācijas ilggadīgs biedrs...

Draudzēsimies. Iespējams, arī Jūsu biznesā var noderēt mūsu pieredze un zināšanas!

1.mēnesis būs (gandrīz) par brīvu!

Piesakieties 14 dienu izmēģinājumam jau tūlīt un papildus

saņemiet pirmo apkalpošanas mēnesi ar 90% atlaidi!

Kur atrodamies

SIA "Investors"

Brīvības iela 85, Rīga, LV-1001

Tel. 29444881

info@investors.lv

×

Noformēt pieteikumu

Atvainojiet, nezinu, kas notika. Mēģiniet vēlāk :(