5 legālas metodes, kā Jums ietaupīt uzņēmuma ienākumu nodokli

Mūsdienās VID darbiniekiem atpazīt nelikumīgās nodokļu samazināšanas metodes ar fiktīvu darījumu palīdzību vairs nesagādā īpašas grūtības. Taču uzņēmēju vēlme samazināt valsts budžetā maksājamās summas nemazinās, tāpēc grāmatvedībai tiek izvirzīts uzdevums piemeklēt legālus risinājumus.


No 2018.gada 1. janvāra principiāli mainījās uzņēmuma ienākuma nodokļa sistēma Latvijā – Uzņēmuma ienākuma nodoklis vairs nav automātiski jāmaksā no Jūsu finanšu rezultāta. Tas ir vēl ļoti sarežģīti jākoriģē gan uz augšu, gan leju, nosakot apliekamo ienākumu, un papildus vēl jānomaksā likumā noteiktos avansa maksājumus. Un tas nebūt nenozīmē, ka Uzņēmuma ienākuma nodoklis vairs vispār neeksistē…


Lai Uzņēmuma ienākuma nodokli nesamaksātu lieki, izskatīsim 5 pilnīgi likumīgas metodes Jūsu uzņēmuma peļņas nodokļa samazināšanai:


#1 Saprātīga dividenžu izmaksu plānošana

Ja nu Jums ir uzkrātas dividendes par iepriekšējo periodu, nopelnītas līdz 2017.gada 31. decembrim, tad pie iespējas sadaliet tās līdz 2019.gada 31.decembrim! Ja dalīsiet tās pēc šā datuma, tad nodokli no tām būs jāmaksā pilnā apmērā, jeb matemātiski pie jau nomaksātajiem 15% vēl 25%. Paspējot līdz šim datumam – joprojām tikai 10%.


#2 Restorānu apmeklējumi darījumu vakariņās vai kolektīva saliedēšanas pasākumi

Pilnīgi droši Jūs drīkstat doties darījumu vakariņās vai rīkot kolektīvam Ziemassvētku ballīti, attiecinot izmaksas uz saimnieciskajiem izdevumiem. Vienīgais – sekojiet līdzi, lai šie izdevumi nepārsniegtu 5% no iepriekšējā perioda taksācijas algu fonda.


#3 Dārga un laba auto iegāde

Dārga auto iegāde ikvienam pierādīs Jūsu biznesa panākumus, taču, lai tā iegādes brīdī no summas nenomaksātu uzreiz 25% Uzņēmuma ienākuma nodokli, sekojiet, lai iegādes summa nepārsniegtu 50 tūkstošus eiro plus PVN! Varbūt risinājums ir pavisam mazlietota auto iegādi no Štutgartes? Uz dzīvi taču ir jāskatās caur mērķi, vai ne!


#4 Naudas atgūšana no parādniekiem (debitoriem)

Maksāšanas disciplīna Latvijas biznesa pasaulē pēckrīzes periodā ir pavāja, un likumdevējs to ir jau paredzējis. Ja ar debitora parāda iekasēšanu nevedas, vislabāk šo situāciju neielaist, bet laicīgi sākt ar debitoru strādāt, lai tas norēķinus veiktu savlaicīgi, kaut pa daļām. Ja tomēr tā nenotiek, likumdevējs ir paredzējis 3 gadus naudas atgūšanai. Ja neizdosies atgūt parādu, būs jāmaksā Uzņēmuma ienākuma nodoklis 25% apmērā, jo apliekamo ienākumu palielina par bezcerīgo parādu summām…


#5 Aizdevumi saistītām personām

Iepriekš ļoti populāri bija aizdot līdzekļus saistītām personām, pat bez procentiem un uz ļoti ilgu laiku. Pašlaik tas ir iespējams tikai īstermiņā – līdz vienam gadam, pretējā gadījumā šī izmaksa tiks pielīdzināta dividenžu izmaksai un tiks aplikta ar Uzņēmumu ienākuma nodokli 25% apmērā. Labāk atdodiet naudu un aizņemieties vēlreiz!


Lai viss iecerētais izdodas!


P.S. Bet nākamajā reizē Jums izstāstīšu, kāpēc nav pārāk laba doma uzticēt grāmatvedību savai radiniecei. Bija tāds gadījums…Ar cieņu,
Māris Biernis
sertificēts auditors, profesionāls grāmatvedis kopš 1997.gada
SIA “Investors” vadītājs

Par mums

Mēs, 'SIA Investors', esam viena no Latvijas vadošajām grāmatvedības ārpakalpojumu kompānijām, kam jau 20 gadus uzticas vairāk kā simts klientu – gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmumi.

Iespējams, ka klienti mūs izvēlas stabilitātes dēļ. Bet var gadīties, ka dēļ procesu automatizācijas vai arī tāpēc, ka pie mums vienuviet var saņemt arī revidenta un jurista ieteikumus, nepārmaksājot lieki.

Pateicoties mūsu unikālajai sistēmai M-Files, ikviens klients savam grāmatvedības dokumentu digitālajam arhīvam var piekļūt no jebkuras vietas pasaulē.

Bet vai zinājāt par tādu starptautiski atzītu grāmatvežu asociāciju kā ACCA?

Dalība šajā asociācijā var tikt iegūta vien pēc vairāku gadu apmācības un vismaz 12 profesionālās kvalifikācijas eksāmenu nokārtošanas – tā ir sava veida MBA programma. Šobrīd ACCA kvalifikācija ir atzīta lielākajā daļā Eiropas valstu un pielīdzināta visaugstākajam grāmatvežu kvalifikācijas līmenim.

Kāpēc to pieminu? Jūsu padevīgais kalps Māris Biernis ir šās starptautiskās asociācijas ilggadīgs biedrs...

Draudzēsimies. Iespējams, arī Jūsu biznesā var noderēt mūsu pieredze un zināšanas!

1.mēnesis būs (gandrīz) par brīvu!

Piesakieties 14 dienu izmēģinājumam jau tūlīt un papildus

saņemiet pirmo apkalpošanas mēnesi ar 90% atlaidi!

Kur atrodamies

SIA "Investors"

Brīvības iela 85, Rīga, LV-1001

Tel. 29444881

info@investors.lv

×

Noformēt pieteikumu

Atvainojiet, nezinu, kas notika. Mēģiniet vēlāk :(